Öyküler

11 Haziran 2016 CumartesiBir de yeni psikiyatrım gece ilacını sonsuz yükseltme özgürlüğü ile birlikte verdi. Seçiminin rotası tam tamına bu noktaya denk düşüyor, "İstediğiniz kadar yükseltebilirsiniz." (Gerektiği zaman adını vereceğim) Bu tarz biraz da Prof. Dr. Timuçin Oral'ın tarzıdır. Oysa liberal ekonomi ya da serbest piyasa ekonomi kafasında olmayan psikiyatrlar kesinlikle ve kesinlikle gereksiz ilaç dozu yükseltme karşıtıdırlar. Yapısal olarak "zevcim" ya da "nişanlım" olan kişi bu eski psikiyatrımla çok iyi anlaşıyormuş. Güzel. Hep beraber deney yapalım. Onunla da Olanzapine'i bu şekilde denemiştik. Bakalım. Katolik anlamda ölmeye "Daumen herab!" Maniheist anlamda ölmeye, öldürmeye "Daumen runter!" Kilise doktorları Colosseum'a da düşse, bu şekilde çalışır. Hırvatistan'ı veba kırsa geçirse kilise doktorları bu şekilde çalışır. Fransiskenler de böyle çalışır, Dominikenler de.

İlacın adı Ativan Expidet. (Şimdi bu sorumsuzluğun cezasını ve sonuçlarını tahmin edebiliyor musunuz? Her şey sağlıklı Stalinist ekonomi için. Liberalizm hastalıktır. Sınıf politikasına dayanmayan "iyi niyetli" denemeler bilinçsizliğe mahkumdur. Birey yoktur, yapı vardır) Maddesi Lorazepam. Ekşi sözlüğün tıp yorumlarına itibar etmemenizi tavsiye ederim, gereksiz kaygı yüklemesi olabilir. Hatta hep böyle. Gereksiz kaygı eşittir en iyi ihtimalle taşikardi. Taşikardiyi anlamamak eşittir panik atak. Soğukkanlı.

Reçete Ativan Expidet:

Özellikleri: her şeyden önce benzodiazepine, içinde jelatin de var.
1) kaygı giderici, yatıştırıcı, uyku verici. (Uyku problemim yoktu. Sadece dün uyurken zorlanmıştım, onu da eski uyku ilacım yoluna koymuştu, agresyona dair hiçbir ibare yok reçetede)
2) bağımlılık yaratıyor
3)  yüksek dozlarda kullanılması çok tehlikeli
4) Hafıza bozukluğu (İşşşşşşşşşşşaaallllllllllllllllaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhh!)
5) "Önceden geçirilmiş bir depresyon yeniden uyanabilir." (Decameron'a bağladı. Çok duygulandım.)
6) Yine hatırlama güçlüğü (İŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞallllllllllllaaaaaaaaaaaaaaaaaaah!)
7) Psikoz ya da depresyon için temel tedavi değildir. (exakt tercüme: bir akıl hastalığı için temel tedavi değildir.)

Şimdilik bu kadar yeter. End results: ya ileride Alzheimer olmam için (babaanne hastalığı, işşşşşşşşşşalllllllllllaaaaaaaaaaaah! ya da beyhude verilen bir ilaç)

İyi geceler, iyi uykular. Ramazanda Kilise Doktorlarınız bol olsun!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder