Öyküler

18 Haziran 2016 Cumartesi

Standart

Yok artık o bile aşırı sosyal gelmeye başladı. Benim matematiğim belli. Sürpriz de yok. Sürpriz varmış taklidi yapılıyor. Zevcimin matematiğinden pek memnun değilim tabii. Bu da bilinmeyen bir şey değil. Temcit pilavı gibi getiriliyor bin tane 'yanlış anlamayla' birlikte. Fikir değiştirirse geç kalmış olacak. Zira daha da asosyalleşmek isteyeceğim. Sorun ne? Bir, çocukları olmuyor. Neden? "Ekikiki ekiki. Çok basit." İkincisi, taraflardan birinin annesi ve babası evlatları evli değilmiş taklidi yapıyor. Neden? Zira evlatları kendileriyle birlikte yaşıyor.  Peki, durum bu kadar fecaatse bu kadın neden böyle davranıyor? Cevap basit. İnsanlara çok kolay güvenmiyor. Manyak mı bu kadın? Kaç yaşında? Nasıl yaşadığı da belli. Hayatında içki içmemiş insan da değil. Kimi kandırıyor? Kimseyi kandırmak gibi bir derdi yok. Mantık belli, matematik belli. Zamanında o kadar emek vermişim, şimdi emeklerimin karşılığını almak istiyorum. Bu yaştan sonra niye sıfırdan başlamak isteyeyim? Karakterini iyi bildiğin insan istiyorsun. Salakça bir mantık mı? Senden başka herkes öyle düşünüyor? Neden? Lydialıların yüzü gülsün diye. Lydialılar ne istediğini biliyor mu? Hayır. Ya da sen partisyonu yanlış yapmışsın. Bazıları gerçekten senin kötülüğünü istiyor. İyi niyet ya da kötü niyet önemsiz. Senin kötülüğünü isteyen insanların bir listesini çıkaracaksın:

1) Kronik olarak biyolojik baban. Senin kronik olarak kötülüğünü istemeye programlanmış THE-SHE'nin (biyolojik kuzinin, o ne yapsın gariban?) her daim gizli gizli yardım yataklığını yapan, buna bir ömrünü vakfetmiş, bu kadının aptallıklarına göz yuma yuma kendi evladını üvey evladı bilmiş bir baba. Standart baba. Kızının fiyatını başından beri yanlış hesaplaya hesaplaya kızının komple inşaat sektöründen nefret etmesine yol açmış. Kötülük yok. Sadece komedi. "Venedik Taciri". ("Ulan yuh! Adam her gün yemek yapıyor! Nankör!" Hakikaten nankörlük, bu nankörlük olmasa kör kalacağız!)
2) Schreber. Üzülme şekerim. Kuzen Jozef ile kuzin Elizabeth'in ortasında şakkadanak nikah memuru diye kalırsan onun çaresini de düşündüm. Hiç merak etme! Senin yerine bunu düşündüm!!!! Senin benimle diyaloga geçmene gerek bile yok! Bir Elizabeth'e Karl Jozef diyoruz, transit geçiş yapmak isteyen balık buluyoruz, sen Karl Jozef'sin diyoruz. Kuytuda Elisabeth'i yapıştırıyor (güzel güzel giydirip Instagram'ını alıyoruz) Franz Jozef'e şutluyoruz. Hala hım kım ederlerse mıntıkamızda TMK'yı basıyoruz. Biraz daha uzatırsan senden çelik soğuğunda soğuyorum. Mecburen. Sen de Franz ile tavla oynar bol düşeşle marsa kalırsın. Kaç Franz çıkarsa artık!
3) Malum THE-SHE. Anlatılmaz yaşanır.
4) Onun biyolojik annesi, teyzesi ve yüzde 75 oranda öngörülemeyen (Kredi notu B+'nın altı) biyolojik kuzenim ya da biyolojik kuzinimin biyolojik erkek kardeşi.
5) Gerisi çorap söküğü gibi gelir.
Sonuç: Biyolojik büyük halamın zevci olan biyolojik eniştemi kazandım. Büyük eniştem. Birinin de mantığı çalışsa bari. Yok, yok. Bu kapıda sıkıntı yok. Öngörülebilirlik oranı yüzde 51'in üstünde. Arada sırada hepimiz hepimize sıkıntıyız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder