Öyküler

17 Temmuz 2016 Pazar

bizimkiler damat avında

Bu bölgenin Kenan bölgesi olmadığını onlar da biliyordu. Herkes onlardan çekiniyordu. Oysa ilk etapta sadece turist olarak gelmişlerdi. Biraz da kızlarını düşünüyorlardı. Artık kendi memleketlerinde damat beğenmez olmuşlardı. Onurlu Kenan gençlerini bulacak, onları burası bizim dedemizin toprakları deyip sinirlendirecek, kimseyi de Yahudi değilse Yahudi filan yapmayacaklardı. İsrail ile tüm dış politika krizimiz buydu. "Yabancı damat" krizi. En azından bir on beş senelik zaman diliminde. Büyük ihtimal.

Açıkçası Kenan gençleri uyanıktır. Gerçek Kenan değil, gerçek Kenan toprakları Süveyş tarafları oluyor. Kenan gençleri frambuazlı pastaya benzeyen genç kız hiç sevmez. "Beyaz Türk" avına çıkarken sol zihniyetli kadınların peşine düşer. Biraderlerle biraz fazla vakit geçirir, ama bunların arasında kadın sözü çok dinleyenleri de bulunur. Rahat kadın severler, çünkü çok savaş görmüşlerdir. Savaşta rahat hareket eden kadın, savaşta ağır hareket eden kadından bin kat daha hayırlıdır diye düşündükleri için. Onun dışında Lut Kavmi'nin her zaman yakınlarında dururlar. Zira kendileri gullümün önde gidenidir. Kenan gençleri böyle.

Peki ya revizyonist Siyonist kızlar? Revizyonist Siyonist kızlar açık kimliklidir. Yani Yahudi olduklarını saklamazlar, bir de gözünüze gözünüze sokarlar. Bazen ilk etapta frambuazlı pasta gibi görünebilirler, ama değildirler. Konumlarına göre değerlendirmek gerekir. Çok fısır fısır etmezler, çok eğilip bükülmezler. Fakat arsızlarla karşılaştırıldığında son derece edeplidirler ve baba sözü dinlerler. En feminist görüneni bile patriyarkaldir. Başları diktir, Yahuda bölgesinden gelenler, Aşkenaziler vs. çok çalışkandır. İyi dil bilirler, bildikleri temel yabancı dilleri çok iyi bilirler, kalanını da miks yapar mucize yaratırlar. Tarihlerini iyi bilirler. Okur yazardırlar. Hem zorunlu olarak hem seve seve. Şimdilik bu kadar.

Bir kuşak öncesinin Kenan gençlerinde ağır bir bıkmışlık ve hüsran süreci başlamıştı. Kendi tabirleriyle sol sanıp aldıkları frambuazlı pastalardan, bunların kaprislerinden çok sıkılmışlardı. Aslında oburluk da ediyorlardı. Zira bu solcu kadınlar savaşta çok hızlı hareket etme kabiliyetine sahiptiler. Hala. Kenan gençleri hayatta yurtdışından peeling krem getiren kadını bile bile kendine zevce almaz. Doğrudur. Bu kuşak Kenan gençleri içlerindeki bıkmışlığı ve hüsranı farklı isimlerle bir sonraki kuşağa bulaştırdı. Onlar da "Beyaz Türk" kadınların Avrupa'sını çok merak etmez oldu. Neydi yani? Bir tatil programı yap, bir hafta Londra, Paris gez. Neydi ki bu şimdi? Doğulu adam her karışı bilinen Batı'yı neden merak etsin ki? Gider bir Metallica, Iron Maiden dinlerim havalarındaydı. İşte böyle bir dönemde anti-Semitizm'in hiç tartışılmadığı, Varlık Vergisi'nden bahsetmenin hoş kaçmadığı bir konjonktürde Siyonizm iyice cazip bir kavram olarak Türkiye semalarında baş göstermeye başlıyordu...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder